Bingöl üniversitesi ögrenci İşleri otomasyonu

Bingöl Üniversitesi, Öğrenci Bilgi Sistemi, Bingöl Üniversitesi otomasyon, Bingöl obs ÖBS GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ
Kayıt yenileme
MADDE 13 – (1) Ders kayıt işlemlerinin tümünden öğrenci sorumludur.
(2) Kayıt yenileme işlemleri akademik takvimde gösterilen süre içerisinde yapılır. Bu süre içerisinde normal öğrenim süresinde programı tamamlamayan normal öğrenim öğrencileri katkı payını, ikinci öğretim öğrencileri ise ikinci öğretim ücretini ödeyerek öğrenci otomasyon programında o yarıyılda/yılda alabileceği dersleri seçer. Öğrenci otomasyon programı üzerinden ders seçim işlemini yapan öğrenciler, akademik takvimde belirtilen süre içerisinde kayıt yenileme işlemlerinin öğrenci otomasyon programında danışmanları tarafından onaylanmasından sonra dersleri almış olurlar.
Bingöl Üniversitesi 29.05.2007 tarih ve 26536 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 5662 sayılı kanunla kurulmuştur.

Rektörlüğümüze bağlı 4 fakülte, 2 enstitü, 1 yüksek okul, 4 meslek yüksek okulu, Enformatik Bölümü ve 1 Araştırma Merkezi bulunmaktadır.

Üniversitemizde Fen-Edebiyat, Ziraat ile İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerinin çeşitli bölümlerinde lisans ve lisansüstü eğitime başlanmıştır. Bununla birlikte; ön lisans programlarına kayıtlı öğrencilerle de eğitim öğretim devam etmektedir.

Bingöl Meslek Yüksek Okulu ise, 1983 yılında Fırat Üniversitesi'ne bağlı olarak kurulmuştur. Eğitim ve öğretime ilk önceleri Elazığ'da mühendislik fakültesi kampüsünde başlayan yüksek okul 1987 yılından itibaren Bingöl’de prefabrik binalarda eğitim öğretimini sürdürmeye başlamıştır. 2004–2008 yılları arası eğitim faaliyetlerini güçlendirilmiş olan eski Bingöl Lisesi’nde sürdüren yüksek okul, 2008–2009 öğretim yılında hizmete açılan Ziraat Fakültesi binasına taşınmıştır. Öğretim faaliyetlerine Ziraat Fakültesi ve Fen Edebiyat Fakültesi Binalarında devam edilmektedir.

Bingöl Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu ise; 31.03.2009 tarihinde yapılan Yükseköğretim Genel Kurul toplantısında alınan kararla kuruldu. Okulumuz bünyesinde Çocuk gelişimi, Radyoloji ve Tıbbi Laboratuar programları yer almaktadır.Öğretim ve araştırma faaliyetleri 3 Yrd. Doç. ve bir Öğretim Görevlisi tarafından sürdürülmektedir.

Bingöl Üniversitesi, Bingöl – Elazığ karayolu üzerinde kent merkezi ile iç içe olan 620 dönümlük bir kampus alanına sahiptir. Üniversitemize tahsis edilen araziyi ikiye bölen ve 592 dönüm olan ancak hala hukuki sorunlar nedeniyle alamadığımız alan, yerleşkemize dahil edilirse yerleşkemiz bir bütünlük arz edecek. Böylece hem ihtiyacımıza cevap verebilecek hem de çok yüksek maliyet gerektirecek büyük alt yapı hizmetlerinden korunmuş olacaktır. Halen tahsis edilen arazinin 165 dönümlük kısmı Bingöl – Elazığ karayolu ile bölünmüş durumdadır. Bu sorunu da üst geçit yaparak çözmek ve her iki alanı böylece birleştirmeyi planlıyoruz. Birinci yerleşkede mevcut olan Ziraat Fakültesi binasına ek olarak iki derslik ve bir Rektörlük binası ile çeşitli sosyal ve spor kompleksleri yapılacaktır.
Bingöl Üniversitesi OBS, Bingöl Üniversitesi Öğrenci Otomasyonu,obs bingöl,bingöl obs,bingöl üniversitesi öğrenci bilgi sistemi,bingöl üniversitesi öbs,bingöl üniversitesi,Proliz Öğrenci İşleri Bilgi Sistemi ,bingöl üniversitesi obis

HGS