Amasya Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi

Amasya Üniversitesi, Öğrenci Bilgi Sistemi, Amasya Üniversitesi otomasyon, Amasya Üniversitesi obis
ÖBS GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ
Amasya Üniversitesi 17.03.2006 tarih ve 26111 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren, 01.03.2006 tarih ve 5467 sayılı Kanunla Amasya'da kurulmuş bir üniversitedir. . Amasya Üniversitesi'nin kökleri, 1974 yılında Milli Eğitim Bakanlığı'nca kurulan Eğitim Enstitüsü ile birlikte atılmıştır. 1975 yılında ise Milli Eğitim Bakanlığı Amasya Meslek Yüksekokulu'nu açmıştır.

1982 yılında YÖK'ün kurulmasıyla birlikte, Eğitim Enstitüsü ve Amasya Meslek Yüksekokulu Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ne bağlanmıştır. Aynı yıl Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi'ne bağlı olarak "Eğitim Yüksekokulu" kurulmuştur.

2012-2013 Akademik Yılı İtibariyle Üniversitemiz; 6 Fakülte Eğitim, Fen-Edebiyat, Mimarlık, Teknoloji, Tıp ve İlahiyat Fakülteleri 1 yüksekokul (Sağlık Yüksekokulu), 7 meslek yüksekokulu ( Teknik Bilimler M.Y.O, Sosyal Bilimler M.Y.O, Şerafeddin Sabuncuoğlu Sağlık Hizmetleri M.Y.O, Merzifon M.Y.O, Taşova M.Y.O, Suluova M.Y.O ve Gümüşhacıköy M.Y.O.), 2 Enstitü (Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler) ile eğitim-öğretim hizmetlerini sürdürmektedir.

HGS